Paměť & mozková činnost

  • Centella asiatica stimuluje činnost mozkových funkcí
  • Osvěžuje mysl a zlepšuje paměť
  • Zvyšuje pozornost a schopnost soustředění
  • Withania somnifera povzbuzuje organismus a odstraňuje únavu
  • Posiluje nervovou odolnost vůči stresu
  • Pomáhá udržovat duševní rovnováhu

          Doplněk stravy

Authentic AyurvedaPodívejte se na přírodní sběr bylin a ruční výrobu čajů v Nepálu

 

Kategorie: mozková činnost, paměť, koncentrace, učení, bdělost

-+
Cena: 119 Kč
včetně DPH

Proti depresi a roztěkanosti způsobené mou frontální citlivostí zatím zabírá pouze váš čaj BRAHMI a GOTU KOLA! Používám je i v práci, protože mi velmi pomáhají soustředit se, i když káva už nepomáhá!

Agnes

Již delší dobu používám Vaše čaje. Fungují velmi dobře na spaní, zklidnění, soustředění i celkovou harmonizaci. Byl jsem překvapen jak fungují na čištění krve a hemeroidy. Ten, kdo tyhle směsi vymyslel a namíchal, musel být geniální.S pozdravem

Jirka

Zjistil jsem, že mi čaj BRAHMI pomohl, cítím se méně stresovaný a moje koncentrace se zlepšuje.

John Walker, Burnley

Přečtěte si více o čaji Brahmi v článku Poruchy soustředěnosti a zapomnětlivost.

Příprava

Jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte pro aktivní zdravotní účinek 3–5 minut povařit nebo při preventivním užívání přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Doporučené dávkování

2–3 šálky za den

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje trávení. Jednotlivé části bylin (květy, plody, semena, stonky, listy, kůra, oddenky a kořeny) jsou cíleně rozemlety na jemné části, aby mohlo dojít k jejich homogennímu promísení, které zaručuje nejkvalitnější účinnost ájurvédských směsí. Pokud čaje používáme jen jako preventivní, podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat.

Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé nejlépe ráno před snídaní, během dne jednu hodinu před jídlem a večer před spaním po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Další praktické informace o užívání a kombinaci ájurvédských čajů a dalších přípravků naleznete v často kladených otázkách FAQ.

Upozornění: Doplněk stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

Složení

centella asiatica, withania somnifera, cymbopogon citratus, glycyrrhiza glabra, pterocarpus marsupium, zingiber officinale, ocimum sanctum, cinnamomum tamala, cinnamomum zeylanicum

Hmotnost

100 g sypaného čaje

Doporučené produkty

ČAJOVÉ ROZJÍMÁNÍ

Přináší uklidnění a duševní rovnováhu

119 Kč
-+

POVZBUZENÍ MYSLI

Povzbuzuje bdělou mysl

119 Kč
-+

GOTU KOLA

Stárnutí mozkových funkcí

119 Kč
-+

RAJANI

Nervový systém & koordinace

119 Kč
-+

JATAMANSI

Stres & duševní rovnováha

119 Kč
-+

SARPAGANDHA

Normalizace krevního tlaku

119 Kč
-+

ASHWAGANDHA

Spánek & regenerace

119 Kč
-+

BIHARI

Klidný spánek

119 Kč
-+

ALOCHAKA

Oči & zrakové funkce

119 Kč
-+

MAJJAPRASH

Mozek & nervy

169 Kč
-+

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu