Nervový systém

Nervová tkáň (madždžá) zahrnuje kostní dřeň a centrální nervový systém. Zabezpečuje uvědomělé vnímání, činnost podvědomí a přenos neurologických informací pomocí smyslových a motorických nervů do mozkového centra.

Nervový systém zahrnuje činnost mozku, hlavových nervů, podvěsku mozkového, míchy a míšních nervů. Z mozkového kmene vystupuje dvanáct kraniálních nervů: čichový, zrakový, okohybný, kladkový, trojklaný, odtahovací, lícní, sluchově rovnovážný, jazykohltanový, bloudivý, přídatný a podjazykový.

Na základě neustálého shromažďování zážitků a zkušeností formuje nervová tkáň v člověku pocit jáství a osobní identity. Propojuje tělesné funkce, hormonální činnost, emoce, mysl a duševní vědomí s energetickým systémem sedmi čaker. Žlázy s vnitřní sekrecí uvolňují hormony přímo do krevního oběhu a jejich činnost zajišťuje proces plození, růstu, rozvoje, metabolismu a stabilizace životních funkcí.

Zdravá nervová tkáň umožňuje jasné vnímání a správné porozumění, posiluje životní energii a optimismus, rozvíjí charisma a intuici. Vedlejším produktem této tkáně je tekutina očního bělma, slzy a oční sekrece.

Doporučení při potížích s pamětí a oslabenou mozkovou funkcí najdete v článku Poruchy soustředění a zapomnětlivost, při psychických potížích v článku Úzkosti a deprese, při problémech s usínáním v článku Usínání a spánek a tip pro péči o zdraví očí najdete v článku Péče o zdravé oči.

Nervový systém

BRAHMI

Paměť & mozková činnost

BRAHMI
119 Kč
-+

GOTU KOLA

Stárnutí mozkových funkcí

GOTU KOLA
119 Kč
-+

RAJANI

Nervový systém & koordinace

RAJANI
119 Kč
-+

JATAMANSI

Stres & duševní rovnováha

JATAMANSI
119 Kč
-+

ASHWAGANDHA

Spánek & regenerace

ASHWAGANDHA
119 Kč
-+

ALOCHAKA

Oči & zrakové funkce

ALOCHAKA
119 Kč
-+