Jste zde

Vylučovací soustava

Močové cesty se skládají z ledvin, močovodů, močového měchýře a močové trubice. Přebytečné množství vody je, jako tekutý odpad přefiltrovaný ledvinami, vylučováno močí. Nadměrné užívání soli způsobuje zadržování vody a oslabuje tím činnost ledvin. Jejich nesprávná funkce se poté nejčastěji projevuje potížemi v oblasti bederní páteře, kolenou a kloubů. Z těla se vylučují tři hlavní odpadní látky: moč, stolice a pot. Ájurvédská medicína věnuje velikou pozornost dobrému a pravidelnému vyměšování, protože mnoho psychosomatických poruch má svůj původ v příliš znečištěném tlustém střevě. Právě tam se odehrává závěrečná fáze trávicího procesu, kdy se do těla vstřebává pránická energie uvolněná z každodenní stravy. Dobrá peristaltika a pravidelné vyprazdňování vede ke zdravé činnosti tlustého střeva. Zácpa vytváří toxické látky, které způsobují negativní myšlení a podrážděné chování. Pravidelná očista a správná funkce tlustého střeva a ledvin je proto velmi důležitá pro dobré tělesné zdraví, duševní rovnováhu a optimistický pocit ze života.

VARUNA

Ledviny & močové cesty

VARUNA
119 Kč
-+

APANA

Pro klidnou menstruaci

APANA
119 Kč
-+

SHATAPUSHPI

Při absenci menstruace

SHATAPUSHPI
119 Kč
-+

DHATAKI

Při nadměrné menstruaci

DHATAKI
119 Kč
-+

ASHOKA

Hormonální rovnováha

ASHOKA
119 Kč
-+

DHANYAKA

Těhotné ženy

DHANYAKA
119 Kč
-+

MEDHIKA

Kojící ženy

MEDHIKA
119 Kč
-+

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu