Jste zde

Pohybový aparát

Svalstvo zabezpečuje organismu sílu, správnou funkčnost tělesných orgánů a kloubní pohyblivost. Tvoří téměř polovinu tělesné váhy a formuje se především z přísunu dostatečného množství bílkovin pocházejících z každodenní stravy. Svaly zajištují harmonický pohyb, svalovou koordinaci, cirkulaci tekutin a ochranné prostředí tělesných orgánů. V důsledku psychického napětí a stresu nebo nahromaděných emocí strachu, smutku či hněvu dochází k tenzi svalové tkáně a jejímu ztuhnutí, což je častou příčinou bolestí zad v oblasti bederní, hrudní či krční páteře.

Kosti a klouby nepředstavují pouze pohybový aparát, ale mají také ochrannou a podpůrnou funkci životně důležitých orgánů jako je mozek, srdce, plíce atd. Jejich další důležitou úlohou je tvorba červených krvinek v kostní dřeni. Kvalita kostí je také spojena se zdravou funkcí tlustého střeva a štítné žlázy, která reguluje obsah vápníku v krvi, ovlivňuje  hormonální rovnováhu a metabolismus organismu.

GOKSHURA

Uvolnění zádového svalstva

GOKSHURA
119 Kč
-+

SLESAKA

Kloubní pohyblivost

SLESAKA
119 Kč
-+

SHALARI

Močový metabolismus & klouby

SHALARI
119 Kč
-+

KUDZU

Posílení svalstva & fitness

KUDZU
119 Kč
-+

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu