Jste zde

Oběhový systém

Krev umožňuje fyzickou existenci života, rozvádí po těle teplo, okysličuje všechny tělesné tkáně a dodává pokožce zbarvení. Její hlavní složkou jsou červené krvinky, které jako nositelé živin a hemoglobinu zajišťují všem tělesným tkáním neustálý přísun kyslíku a životní energie. Zdrojem červených krvinek je kostní dřeň, která je spojena s procesem jejich recyklace v játrech a filtrací krve ve slezině.

Lymfa je nažloutlá tekutina s podobným složením jako krevní plazma. Vzniká v mezibuněčném prostoru z tkáňového moku a obíhá v mízních cévách jako strážce imunity. Zabezpečuje filtraci škodlivých látek v lymfatických uzlinách a poté je odvádí do krevního řečiště. Mezi lymfatické orgány patří slezina, mízní uzliny, krční a nosní mandle, brzlík, kostní dřeň a slepé střevo.

ARJUNA

Srdeční činnost

ARJUNA
119 Kč
-+

VYANA

Prokrvení končetin

VYANA
119 Kč
-+

ABHAYA

Krevní oběh & průchodnost cév

ABHAYA
119 Kč
-+

SARPAGANDHA

Normalizace krevního tlaku

SARPAGANDHA
119 Kč
-+

MARICHA

Povzbuzení krevního tlaku

MARICHA
119 Kč
-+

RANJAKA

Železo & kvalita krve

RANJAKA
119 Kč
-+

NAGARA

Lymfatický systém & imunita

NAGARA
119 Kč
-+

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu