Jste zde

Dýchací cesty

Zahrnují srdce, gastrointestinální trakt, nosní dutinu, hltan, nosohltan, hrtan, průdušnici, průdušky, průdušinky a plicní sklípky. Každý živý organismus je prodchnut životním dechem, který se nazývá prána. Tato základní životní energie je nezbytná pro veškeré pohyby v buňce, tělesných systémech a fyzickém těle. Rytmus dechu ovlivňuje naše myšlenky a emoce. Pomalé a vědomé dýchání okysličuje krev, regeneruje tělesné tkáně, zpomaluje oxidační proces buněčných struktur a prodlužuje délku života. Dech podněcuje trávicí oheň v žaludku a podílí se na přeměně potravy v životní energii, která v podobě okysličené krve vyživuje všechny tělesné buňky, tkáně a orgány. Většina nemocí dýchacích cest včetně chřipky je způsobena nahromaděním hlenu, který se usazuje v žaludku. V případě akutních onemocnění chřipkového typu je nemoc většinou doprovázena zvýšenou teplotou nebo horečkou a výrazným snížením chuti k jídlu. To je přirozený obranný princip organismu, který aktivuje imunitní systém ke zvýšené činnosti. Nepřijímáním potravy v období akutního onemocnění ulehčíme trávícímu ohni rychleji zlikvidovat nákazu. Důležitý je dostatečný přísun teplých tekutin, které mají přirozeně detoxikační účinek. Studená voda není vhodná, protože vytváří toxiny a oslabuje proces trávení.

 

 

 

TULSI

Krční oblast & průdušky

TULSI
119 Kč
-+

DALCHINI

Dýchací cesty & nosní dutiny

DALCHINI
-20% 95 Kč
původní cena 119,-
-+

KATPHALA

Teplota & tělesná slabost

KATPHALA
119 Kč
-+

PRANA

Vitalita & životní energie

PRANA
119 Kč
-+

UDANA

Povzbuzení fyzické kondice

UDANA
-20% 95 Kč
-+

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu