Jste zde

Systémové terapie

Nadměrná konzumace potravy a nesprávné vstřebávání vody vede k tělesné nadváze a poté k následnému zvýšení hladiny cholesterolu a cukru v krvi. Tyto příznaky se posléze projevují v podobě narušené funkce slinivky břišní a diabetického onemocnění. Zvýšená tuková tkáň vyvolává žlučníkové kameny, obezitu, diabetes a vysoký krevní tlak. Vzniku cukrovky předchází několik varovných příznaků, které můžeme snadno pozorovat: pocit husí kůže či křečovitost při močení, nepříjemný zápach v podpaží, dýchavičnost, palčivá žízeň a nadměrná tvorba slin a zubního kamene.

Příčina vzniku onkologického onemocnění je podle ájurvédy spojená s výrazným narušením psychosomatické rovnováhy všech tří životních principů váta, pitta, kapha. K takovému systémovému rozladění dochází především v důsledku dlouhotrvajícího znečištění organismu, působení chemických karcinogenů či chronického narušení životních rytmů, trávicí soustavy, imunitního systému nebo psychického stavu. V důsledku radikálního snížení aktivity trávicího ohně dochází k nahromadění toxických látek v organismu, které postupně zamořují tělesné tkáně. Z tohoto důvodu je důležitá správná dieta, která očištujě trávicí soustavu a obnovuje harmonický metabolismus. Detoxikační kůra zahrnuje přísné odbourání konzumace masité stravy i mléčných výrobků a přeorientaci na syrové zeleninové nebo ovocné šťávy (ječmen, oves, rýže, celer, pampeliška, fazolové klíčky mungo, naklíčená semena slunečnice a vojtěšky Alfalafa, zázvor, česnek, kurkuma).      

 

Průvodce ájurvédou

Ájurvéda neboli „nauka o životě“ je označována za matku všech léčebných systémů. Vyvěrá z hlubokého poznání, že lidská bytost je nedělitelný a vzájemně propojený komplex těla, ducha, mysli a životního stylu.

Více o knize