Jste zde

Systémové terapie

Nadměrná konzumace potravy a nesprávné vstřebávání vody vede k tělesné nadváze a poté k následnému zvýšení hladiny cholesterolu a cukru v krvi. Tyto příznaky se posléze projevují v podobě narušené funkce slinivky břišní a diabetického onemocnění. Zvýšená tuková tkáň vyvolává žlučníkové kameny, obezitu, diabetes a vysoký krevní tlak. Vzniku cukrovky předchází několik varovných příznaků, které můžeme snadno pozorovat: pocit husí kůže či křečovitost při močení, nepříjemný zápach v podpaží, dýchavičnost, palčivá žízeň a nadměrná tvorba slin a zubního kamene.

Příčina vzniku onkologického onemocnění je podle ájurvédy spojená s výrazným narušením psychosomatické rovnováhy všech tří životních principů váta, pitta, kapha. K takovému systémovému rozladění dochází především v důsledku dlouhotrvajícího znečištění organismu, působení chemických karcinogenů či chronického narušení životních rytmů, trávicí soustavy, imunitního systému nebo psychického stavu. V důsledku radikálního snížení aktivity trávicího ohně dochází k nahromadění toxických látek v organismu, které postupně zamořují tělesné tkáně. Z tohoto důvodu je důležitá správná dieta, která očištujě trávicí soustavu a obnovuje harmonický metabolismus. Detoxikační kůra zahrnuje přísné odbourání konzumace masité stravy i mléčných výrobků a přeorientaci na syrové zeleninové nebo ovocné šťávy (ječmen, oves, rýže, celer, pampeliška, fazolové klíčky mungo, naklíčená semena slunečnice a vojtěšky Alfalafa, zázvor, česnek, kurkuma).      

 

MAHAPHALA

Diabetická dieta

MAHAPHALA
119 Kč
-+

MANJISHTA

Ochrana & posílení imunity

MANJISHTA
119 Kč
-+

SHATAWARI

Odolnost & ochrana buněk

SHATAWARI
119 Kč
-+

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu