Jste zde

Detoxikace od alergenů

Domácí zdravotní péče

Detoxikace od alergenů
  • KARAVI působí příznivě na zdravé zažívání u citlivých osob
  • PURISHAPRASH podporuje očistu tlustého střeva a obnovuje imunitu střevní flóry
  • DALCHINI zlepšuje průchodnost horních cest dýchacích a uklidňuje podrážděnou sliznici nosních dutin
  • PRANAPRASH udržuje zdravé fungování dýchacího systému

          Doplňky stravy

Tato ájurvédská očistná kúra je vhodná při senné rýmě a pylových i potravinových alergiích, které jsou způsobené  zahleněním žaludku, oslabenou imunitou, nezdravou stravou nebo intolerancí na některou složku potravy, poruchou vstřebávání živin, podrážděnou sliznicí tlustého střeva, narušenou regenerací střevní flóry nebo úzkostlivostí či stresem. V případě podrážděnosti nosní sliznice užívejte nejprve jeden měsíc kombinaci čaje Dalchini a elixíru Pranaprash. Bylinný odvar z čaje Dalchini lze také použít k účinné doplňkové inhalaci, která je součástí ájurvédské terapie "nasya" praktikované za účelem očisty nosních dutin. Při potravinové intoleranci aplikujte nejprve po dobu jednoho měsíce kombinaci čaje Karavi a elixíru Purishaprash. Užívejte po dobu dvou měsíců spolu se stravovací dietou.

Přečtěte si více o alergii z pohledu ájurvédy.

Kategorie: dráždivý tračník, potravinové alergie, detoxikace trávicího traktu, nadýmání, zácpa, kožní vyrážky, ekzémy, kopřivka, psychická podrážděnost, běžná, senná nebo alergická rýma, dušnost, astma, kýchání, pálení očí, zahlenění nosních a čelních dutin

-+
-10% Cena: 518 Kč
včetně DPH
původní cena 576,-

Dobrý den, používám váši zdravotní kůru DETOXIKACE KRVE A POKOŽKY na hemeroidy a je to úžasné. Již po týdnu jsem byla bez obtíží. Teď je to třetí týden, co kůru užívám, a stále ani kapička krve. Zázrak!

Hana, Nový Jičín

Objednal jsem si do své ordinace na vyzkoušení Vaše výrobky a moc mě potěšilo balení i celkově dobrá energie, kterou jsem pocítil po otevření. Děkuji, přeji vše dobré a hodně zdraví v roce 2022.

Mgr. Vorel Luděk

Nedávno jsme si u vás nakoupili čaje a elixíry....a je to každodenní radostný rituál si společně nějaký uvařit a vypít...děkujeme :), Vaše firma na nás působí velmi příjemným a důvěryhodným dojmem. S pozdravem Tereza

Tereza

Složení

Himálajský ájurvédský čaj Karavi: 1 ks, himálajský ájurvédský čaj Dalchini: 1 ks, ájurvédský očistný elixír Purishaprash: 1 ks, ájurvédský očistný elixír Pranaprash: 1 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2–3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5 g/lžička) 2–3x denně
Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml vlažného mléka či vody.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1–3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál, Indie

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu