Omlazující & revitalizační kúry

Letní období je vhodné pro omlazení a revitalizaci organismu. Rasájana je ájurvédská omlazovací terapie těla a mysli, která se aplikuje po očistné detoxikaci za účelem posílení energie, vitality a životní síly ódžas. Podporuje asimilaci nutričních látek ze strávené potravy, optimální výživu a zdravé fungování všech sedmi tělesných tkání (dhátus). Zaměřuje se na omlazení a dlouhověkost, zlepšení mozkové činnosti včetně zrakových funkcí, psychickou odolnost a posílení obranyschopnosti organismu.

Ájurvédská rasájana neboli omlazení

Rasájana posiluje celkové tělesné i duševní zdraví, zpomaluje stárnutí, prospívá pleťi a pokožce, povzbuzuje paměť, koncentraci a kognitivní funkce, uvolňuje od napětí i stresu a přináší duševní relaxaci. Mezi nejlepší prostředky pro správnou výživu a regeneraci sil patří mléko, přírodní třtinový sirup, med, přepuštěné máslo (ghí), oleje, masáže, koupele, odpočinek a spánek. K celkovému omlazení organismu přispívá uvědomělé chování, pozitivní myšlení, emoce a prožitky, laskavé vyjadřování, sdílení inspirace, velkorysost, štědrost, vážení si druhých, úcta k sobě samým, radost z toho co nás baví a schopnost přebývat ve vlastním tichu.

Revitalizace

Během rasájany je zapotřebí omezit nadměrnou fyzickou i duševní aktivitu a vyhýbat se stimulantům, psychickému rozrušení, intenzivní komunikaci a sledování televize. Je naopak dobré vyhledávat klidné a tiché prostředí, pobývat v přírodě, sportovat, cvičit nebo praktikovat jógu a meditaci. Rasájana je obzvláště vhodná pro konstituční typy váta k povzbuzení síly trávicího ohně a metabolismu, nabrání zdravé tělesné hmotnosti a zvýšení psychické odolnosti před příchodem dlouhého období chladného podzimu a studené zimy.

Více se dočtete v článku Rasajána - omlazení těla & mysli podle ájurvédy.

Síla trávicího ohně (agni), neboli biologický oheň trávicího systému má své ústřední sídlo v žaludku a řídí veškerou látkovou přeměnu v organismu. Optimální metabolismus proto zajišťuje dobré trávení, vstřebávání a přeměnu potravy i smyslových vjemů, výživu tělesných tkání a buněk, silný imunitní systém, vitalitu, pevné zdraví, zrakové vnímání, tělesnou teplotu a barvu pokožky. Vytváří radost, nadšení a spokojenost, dodává životní energii, odvahu a sebedůvěru, přináší stabilitu a trpělivost, podněcuje jasné myšlení, logické uvažování a udržuje buněčnou inteligenci.

Konstituční metabolismus

Pokud jsou psychosomatické principy váta, pitta a kapha ve své rovnováze v souladu s individuální konstitucí, potom v těle působí harmonický metabolismus. V případě vychýlené váty dochází k nepravidelnému metabolismu, který způsobuje zažívací potíže, plynatost, zácpu, průjem či střevní kolitidu. Dále zapříčiňuje bolesti kloubů a bederní páteře, zánět sedacího nervu, ustupující dásně, vysušování pokožky a emocionální nestabilitu v podobě rozrušení, úzkosti, nejistoty a strachu. Při zvýšení pitty dochází ke zrychlenému metabolismu, který způsobuje narušené trávení spojené s překyselením žaludku, nevolností, průjmem a zánětlivostí zažívacího traktu a jater spolu s pocity hněvu a nepřátelství. V důsledku zvýšené kaphy dochází ke zpomalení metabolismu, který způsobuje stagnaci trávení, zahlenění žaludku, alergie, onemocnění dýchacích cest, tělesnou nadváhu, vysoký krevní tlak a cukrovku spolu s pocity únavy, ospalosti a tělesné slabosti.

Chyawanprash

Jedním z nejosvědčenějších rasájanových elixírů je Chyawanprash pro svůj bohatý obsah ájurvédských bylin s adaptogenními účinky jako jsou například: Tinospora cordifolia, Centella asiatica, Withania somnifera, Asparagus racemosus, Emblica officinalis, Terminalia chebula, Terminalia bellirica, Ocimum sanctum, Curcuma longa, Tribulus terrestris, Piper longum, Boerrhavia diffusa či Glycyrrhiza glabra.

Omlazující & revitalizační kúry

Omlazení & revitalizace

Domácí zdravotní péče

-10% 422 Kč
původní cena: 469,-
-+

Péče o pleť

Domácí zdravotní péče

-10% 411 Kč
původní cena: 457,-
-+

Péče o vlasy

Domácí zdravotní péče

-10% 399 Kč
původní cena: 443,-
-+

Nadváha & hubnutí

Domácí zdravotní péče

-10% 411 Kč
původní cena: 457,-
-+

Regulace cukru & diabetická dieta

Domácí zdravotní péče

-10% 551 Kč
původní cena: 612,-
-+

Sport & fitness

Domácí zdravotní péče

-10% 411 Kč
původní cena: 457,-
-+

Hormonální rovnováha & žena

Domácí zdravotní péče

-10% 411 Kč
původní cena: 457,-
-+

Vitalita & muž

Domácí zdravotní péče

-10% 411 Kč
původní cena: 457,-
-+