Jste zde

Tridóša & elixír harmonie

Tridóša & elixír harmonie

Čaje & elixíry

  • ELIXÍR HARMONIE harmonizuje bioenergetický systém tří dóš
  • MANOPRASH harmonizuje neuroendokrinní a kardiovaskulární systém  
  • CHYAWANPRASH harmonizuje činnost trávicí soustavy

         Doplňky  stravy

Tato ájurvédská regenerační kúra je vhodná pro harmonizaci tří dóš (váta, pitta, kapha) a optimalizaci duševního a gastrointestinálního zdraví. Poruchy psychosomatické rovnováhy jsou způsobené nesprávnými životními návyky a stereotypy, nezdravou stravou, chybnou kombinací potravin, potlačováním potřeb, emocionální a psychickou nestabilitou, frustrací a negativním myšlením. Přirozená vyváženost tří dóš se projevuje optimálním zdravím, střídmou chutí k jídlu, dobrým trávením, pravidelným vylučováním, jasným hlasem, nepřítomností bolesti, osvěžujícím spánkem, dobrým vzhledem, psychickou stabilitou, energií, vytrvalostí, nadšením, vyrovnaností, klidem a soucitem. Užívejte po dobu 1- 6 měsíců v souladu se zdravým životním stylem a ájurvédskou stravou.

Kategorie: nervová a hormonální soustava, kardiovaskulární systém, krevní oběh, trávení a střevní činnost, imunitní systém, vitalita

-10% Cena: 408 Kč
včetně DPH
původní cena 453,-

Složení

Relaxační ájurvédský čaj Elixír harmonie: 1 ks, ájurvédský očistný elixír Manoprash: 1 ks, ájurvédský nutriční elixír Chyawanprash: 1 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2 - 3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžička) 2 – 3x denně

Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3 – 5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml teplé vody.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál

Průvodce ájurvédou

Ájurvéda neboli „nauka o životě“ je označována za matku všech léčebných systémů. Vyvěrá z hlubokého poznání, že lidská bytost je nedělitelný a vzájemně propojený komplex těla, ducha, mysli a životního stylu.

Více o knize