Jste zde

Tridóša & elixír harmonie

Domácí zdravotní péče

Tridóša & elixír harmonie
  • ELIXÍR HARMONIE harmonizuje bioenergetický systém tří dóš
  • MANOPRASH podporuje činnost neuroendokrinního a kardiovaskulárního systému
  • CHYAWANPRASH optimalizuje funkce žaludečně-střevního traktu
  • AMALAKI nápoj SHILAJIT MUMIO přispívá k tělesné i duševní odolnosti organismu, posiluje imunitu a stabilizuje individuální rovnováhu tří dóš

         Doplňky  stravy

Tato ájurvédská regenerační kúra je vhodná jako "rasajána" pro harmonizaci tří dóš (váta, pitta, kapha) a optimalizaci duševního a fyzického zdraví. Poruchy psychosomatické rovnováhy jsou způsobené nesprávnými životními návyky a stereotypy, nezdravou stravou, chybnou kombinací potravin, potlačováním potřeb, emocionální a psychickou nestabilitou, frustrací a negativním myšlením. Přirozená vyváženost tří dóš se projevuje celkovou vitalitou organismu, tělesnou odolností, duševní rovnováhou, optimálním trávením, pravidelným vylučováním, jasným hlasem, nepřítomností bolesti, osvěžujícím spánkem, dobrým vzhledem a jasnou tváří, tvůrčí energií, vytrvalostí, nadšením, klidem a soucitem. Užívejte po dobu 1–6 měsíců v souladu se zdravým životním stylem a ájurvédskou stravou.

Přečtěte si více o tridóše, ájurvédském základu zdraví.

Kategorie: nervová a hormonální soustava, kardiovaskulární systém, krevní oběh, trávení a střevní činnost, imunitní systém, vitalita

-+
-10% Cena: 572 Kč
včetně DPH
původní cena 635,-

Objednal jsem si do své ordinace na vyzkoušení Vaše výrobky a moc mě potěšilo balení i celkově dobrá energie, kterou jsem pocítil po otevření. Děkuji, přeji vše dobré a hodně zdraví v roce 2022.

Mgr. Vorel Luděk

Nedávno jsme si u vás nakoupili čaje a elixíry....a je to každodenní radostný rituál si společně nějaký uvařit a vypít...děkujeme :), Vaše firma na nás působí velmi příjemným a důvěryhodným dojmem. S pozdravem Tereza

Tereza

Složení

Relaxační ájurvédský čaj Elixír harmonie: 1 ks, ájurvédský očistný elixír Manoprash: 1 ks, ájurvédský nutriční elixír Chyawanprash: 1 ks, Amalaki nápoj Shilajit mumio: 1 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2–3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžička) 2–3x denně
Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Doporučené dávkování nápoje: 2–3 šálky denně

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml vlažného mléka či vody.

Ájurvédský horký nápoj: pro získání zdravého a chutného nápoje rozmíchejte 1 čajovou lžičku (cca 2g) jemně namleté směsi ve 250 ml teplé vody a přidejte med podle chuti. Směs lze také přidat do smoothies a čerstvých šťáv.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1–3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál, Indie

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu