Jste zde

Komplexní imunita & ochrana organismu

Domácí zdravotní péče

Komplexní imunita & ochrana organismu
  • MANJISHTA posiluje imunitu a obranyschopnost organismu
  • CHYAWANPRASH  prospívá komplexní imunitě střevní flóry a podporuje zdravou činnost respiračních orgánů
  • AMALAKI nápoj KURKUMA pomáhá s očistou jater a přispívá k udržení nezánětlivého prostředí v tělesných tkáních

          Doplňky  stravy

Tato ájurvédská ozdravná kúra je vhodná pro optimální činnost imunitního systému, jater, střevního traktu a dýchacích cest. Nákazy jsou způsobené špatnou hygienou, přílišným zahleněním žaludku, zvýšením pitta dóši a nadměrnou tvorbou žluči, zpomaleným metabolismem, znečištěním trávicího traktu a oslabenou funkcí imunitního systému. Dobrá obranyschopnost organismu vzniká podle ájurvédy postupným procesem metabolismu, kdy se z naší každodenní stravy tvoří jemná energetická substance nazývaná "ódžas", která zodpovídá za celkovou vitalitu, sílu, odolnost, energii a imunitu organismu. Zajišťuje aktivní ochranu proti nákazám a představuje nejhlubší princip imunity všech tělesných tkání člověka. Silný imunitní systém organismu závisí tedy na dobré kvalitě trávení, zdravé funkci jater a správné činnosti lymfatické soustavy. Užívejte po dobu 1–3 měsíců spolu s lehkou dietní stravou a množstvím teplých tekutin.         

Přečtěte si více o hlubokém principu imunity podle ájurvédy.

Kategorie: virové a bakteriální infekce, chřipkové příznaky, mononukleóza, imunitní systém, bylinné antibiotikum, lymská borelióza, detoxikace

-+
-10% Cena: 399 Kč
včetně DPH
původní cena 443,-

Složení

Himálajský ájurvédský čaj Manjistha: 1 ks, ájurvédský nutriční elixír Chyawanprash: 1 ks, Amalaki nápoj Kurkuma: 1 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2–3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5 g/lžička) 2–3x denně
Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Doporučené dávkování nápoje: 2–3 šálky denně

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml vlažného mléka či vody.

Ájurvédský horký nápoj: pro získání zdravého a chutného nápoje rozmíchejte 1 čajovou lžičku (cca 2 g) jemně namleté směsi ve 250 ml teplé vody a přidejte med podle chuti. Směs lze také přidat do smoothies a čerstvých šťáv.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1–3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál, Indie

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu