Jste zde

Detoxikace střevního traktu

Domácí zdravotní péče

Detoxikace střevního traktu
  • TRIPHALA  je nejosvědčenější bylinná kombinace na detoxikaci střevního traktu
  • PURISHAPRASH podporuje očistu tlustého střeva a pravidelné vyprazdňování
  • CHYAWANPRASH pozitivně ovlivňuje trávení, střevní peristaltiku a imunitu střevní flóry

          Doplňky stravy

Tato ájurvédská očistná kúra je vhodná pro detoxikaci střevního traktu. Poruchy závěrečné části trávicí trubice jsou způsobené nevhodnou stravou, nezdravým denním režimem, nadměrným užíváním stimulantů, nespavostí, stresem, nervovým rozrušením, strachem, nedostatkem pohybu, narušenou regenerací střevní flóry, podrážděnou střevní sliznicí a znečištěním tlustého střeva v důsledku stagnace toxického odpadu. Užívejte po dobu 1-3 měsíců spolu se stravovací dietou a zkusit můžete také 7 kroků domácí detoxikační terapie "šamana".

Kategorie: zažívací potíže, nadýmání, zácpa, průjem, chronické poruchy trávení a střevní činnosti, dráždivý tračník, Crohnova choroba, alergie, kožní vyrážky, ekzémy, kopřivka, záněty, infekce, střevní paraziti a cizopasníci

-+
-10% Cena: 422 Kč
včetně DPH
původní cena 469,-

Složení

Himálajský ájurvédský čaj Triphala: 1 ks, ájurvédský očistný elixír Purishaprash: 1 ks, ájurvédský nutriční elixír Chyawanprash: 1 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2–3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžička) 2–3x denně

Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml vlažného mléka či vody.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál, Indie

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu