Jste zde

Detoxikace & překyselení žaludku

Domácí zdravotní péče

Detoxikace & překyselení žaludku
  • GUDUCHI uklidňuje překyselený žaludek a podrážděný jícen 
  • ANNAPRASH podporuje dobré trávení a prospívá žaludeční sliznici u citlivých osob
  • AMALAKI nápoj MLADÝ JEČMEN přispívá k alkalizaci organismu a jeho elektrolytické rovnováze

         Doplněk stravy

Tato ájurvédská očistná kúra je vhodná pro detoxikaci žaludku v důsledku jeho překyselení, které se projevuje podrážděním jícnu neboli "pálením žáhy", říháním, nechutenstvím, poruchami trávení, nevolností či zvracením. Zvýšená kyselost v prostředí trávicí soustavy je způsobena nevhodnou kombinací potravin, konzumací ostrých, kyselých a trpkých pokrmů i tekutin včetně alkoholu. V případě akutního podráždění užívejte kombinaci přípravků dle potřeby v rozpětí několika dnů. Osvědčené ájurvédské kombinace bylin podporují zásaditost organismu. Při dlouhotrvajících potížích aplikujte po dobu jednoho měsíce spolu se stravovací dietou.

Přečtěte si více o vlivu chutí naší stravy na psychosomatické zdraví organismu.

Kategorie: říhání, nechutenství, nevolnost, zvracení, překyselení žaludku, pálení žáhy, průjem

-+
-10% Cena: 363 Kč
včetně DPH
původní cena 403,-

Složení

Himálajský ájurvédský čaj Guduchi: 1 ks, ájurvédský očistný elixír Annaprash: 1 ks, Amalaki nápoj Mladý ječmen: 1 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2–3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžička) 2–3x denně

Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Doporučené dávkování nápoje: 2 - 3 šálky denně

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml vlažného mléka či vody.

Ájurvédský horký nápoj: pro získání zdravého a chutného nápoje rozmíchejte 1 čajovou lžičku (cca 2g) jemně namleté směsi ve 250 ml teplé vody a přidejte med podle chuti. Směs lze také přidat do smoothies a čerstvých šťáv.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál, Indie

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu