Jste zde

Detoxikace krve a pokožky

Detoxikace krve a pokožky

Čaje & elixíry

  • GAURI eliminuje toxiny z krevního oběhu
  • RAKTAPRASH pomáhá pročištění krve a dobrému stavu pokožky
  • SVEDAPRASH působí na zdravou vitalitu kožní tkáně

          Doplňky stravy

Tato ájurvédská očistná kúra je vhodná pro detoxikaci krve od bakterií a infekčních patogenů, které se usazují v tělesných tkáních v důsledku zpomaleného metabolismu. Mezi příčinné faktory patří nesprávná výživa, poruchy trávení a vstřebávání vody, znečištění tlustého střeva, oslabená funkce imunitního systému, nadměrné používání cukru, chemických stimulantů či antibiotik a emocionální disharmonie. Užívejte po dobu 1-3 měsíců spolu se stravovací dietou.          

Kategorie: potravinové a kožní alergie, infekce, mykózy, kandidóza, afty, opary, akné, nežity, ekzémy, vyrážky, bradavice, kopřivka, lupénka, svědění pokožky, nedostatek energie, únava, vyčerpanost

-10% Cena: 347 Kč
včetně DPH
původní cena 385,-

Složení

Himálajský ájurvédský čaj Gauri: 1 ks, ájurvédský nutriční elixír Raktaprash: 1 ks, ájurvédský očistný elixír Svedaprash: 1 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2 - 3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžička) 2 – 3x denně

Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3 – 5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml teplé vody.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

Země původu: Nepál

Průvodce ájurvédou

Ájurvéda neboli „nauka o životě“ je označována za matku všech léčebných systémů. Vyvěrá z hlubokého poznání, že lidská bytost je nedělitelný a vzájemně propojený komplex těla, ducha, mysli a životního stylu.

Více o knize