Jste zde

Detoxikace jater a krve

Domácí zdravotní péče

Detoxikace jater a krve
  • KALAMEGHA účinně působí na pročištění a detoxikaci jater  
  • RAKTAPRASH podporuje metabolické funkce jater a kvalitu krve

          Doplňky stravy

Tato ájurvédská očistná kúra je vhodná pro celkovou detoxikaci organismu, ozdravení jater a zlepšení kvality krve. Poruchy jaterních funkcí jsou způsobené pitím alkoholu, užíváním drog a chemických léčiv, kouřením, stresem, negativními emocemi, nedostatečnou hygienou a toxicitou krve, zvýšením pitta dóši a nadměrnou tvorbou žluči, nevhodnou stravou v podobě slaných, ostrých, kyselých a smažených jídel, nadměrnou konzumací živočišného tuku nebo obezitou. Užívejte 2- 3x denně šálek čaje spolu se lžičkou elixíru po dobu 1-3 měsíců spolu se stravovací dietou. Dvě balení elixíru vám vystačí k 1 balení čaje. Zdravotní kúru můžete obohatit také receptem na ovocné smoothie na očistu jater Amalaki & kurkuma.   

Kategorie: nedostatek železa, snížená hladina hemoglobinu, chudokrevnost, detoxikace, infekce, záněty, hepatitida, cirhóza, žlučové kameny, kolísavý krevní tlak, bušení srdce, zvýšená viskozita krve, křečové žíly, arterioskleróza

-+
-10% Cena: 379 Kč
včetně DPH
původní cena 421,-

Složení

Himálajský ájurvédský čaj Kalamegha: 1 ks, ájurvédský nutriční elixír Raktaprash: 2 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2–3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžička) 2–3x denně

Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml vlažného mléka či vody.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál, Indie

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu