Ájurvédské očistné elixíry

Podle tradičního ájurvédského systému je lidské tělo prodchnuto soustavou fyziologických a energetických cest (srótámsi), které zpracovávají přijímanou potravu, zabezpečují přísun živin do sedmi tělesných tkání (dhátus) a zajišťují vylučování odpadních látek z organismu.

Tělesný systém člověka se skládá ze 13 hlavních cest (srót). První tři zahrnují trávicí soustavu (anna), dýchací cesty (prána) a systém vodního metabolismu (ambu). Sedm dalších cest představuje dráhy pro výživu sedmi tělesných tkání (dhátus) a tři závěrečné cesty řídí proces vyměšování stolice (puríša), vylučování moči (mútrava) a odvádění toxinů potními žlázami (svéda). Specifickou čtrnáctou celostní cestou je psychofyzická soustava (máno) zahrnující mysl a smyslové orgány spolu s činností kardiovaskulárního a neuroendokrinního systému. V těle ženského organismu se rozlišují ještě dvě další cesty a to dráha menstruace (radžah) a dráha laktace (stanja).

Metabolický proces lidského organismu probíhá na úrovni buněk, tkání, orgánů, emocí, myšlenek i duševního vědomí a v konečném důsledku se projevuje na našem zdraví v podobě individuální vyváženosti třech bioenergetických principů (váta, pitta, kapha).

Ájurvédské očistné elixíry

ANNAPRASH

Žaludek & trávení

ANNAPRASH
169 Kč
-+

PRANAPRASH

Krční oblast & dýchací cesty

PRANAPRASH
169 Kč
-+

AMBUPRASH

Slinivka & regulace cukru

AMBUPRASH
169 Kč
-+

PURISHAPRASH

Střeva & vyprazdňování

PURISHAPRASH
169 Kč
-+

MUTRAPRASH

Ledviny & močové cesty

MUTRAPRASH
169 Kč
-+

SVEDAPRASH

Pleť & pokožka

SVEDAPRASH
169 Kč
-+

KESHAPRASH

Vlasy & pokožka

KESHAPRASH
169 Kč
-+

MANOPRASH

Srdce & cévy

MANOPRASH
169 Kč
-+