Jste zde

Royal India Masala Chai

Ájurvédské osvěžení

Assámský černý čaj & lahodná směs indického koření

Původní ájurvédská receptura pro dobré trávení, povzbuzení těla a osvěžení mysli založená pouze na směsi vybraných bylin a koření vznikla jako legendární nápoj indických mahárádžů. Teprve od poloviny 19. století, v období britské Indie, byla směs obohacována o černý čaj pěstovaný na úrodném území Assámu v povodí řeky Brahmaputry. Vychutnejte si jednu z mnoha tradičních směsí indického Masala čaje.

Celý jeho příběh si přečtěte v článku:
Tradiční indický Masala čaj.  

Doplněk stravy

Authentic AyurvedaPodívejte se na přírodní sběr bylin a ruční výrobu čajů v Nepálu

-+
Cena: 155 Kč
včetně DPH

Příprava

Příprava na britský způsob: Zalijte 1 čajový sáček vroucí vodou (250 ml) a nechte 3–5 min vyluhovat. Přidejte mléko a třtinový cukr, sirup nebo med podle chuti.

Příprava na indický způsob: Přiveďte k varu 250 ml vody (3/4 šálku) a mléka (1/4 šálku). Ztlumte na mírný plamen, vložte 1–2 čajové sáčky a nechte 3–5 min povařit. Po krátkém odstátí přidejte třtinový cukr, sirup nebo med podle chuti.

Doporučené dávkování

4-5 šálků za den

Užívání

Vychutnejte si lahodný indický Masala chai pohodlně v porcovaném sáčku ať jste kdekoliv.

Užijte si ho cestách, v práci, ve škole nebo všude tam, kde nemáte možnost si tento osvěžující nápoj připravit klasickým indickým způsobem.

Složení

assámský černý čaj, zázvorovník lékařský, kardamovník obecný, skořicovník cejlonský, hřebíčkovec vonný, muškátovník vonný, pepřovník černý

Hmotnost

30 x 2 g originální certifikované směsi assámského černého čaje a indického koření v nálevových sáčcích

Doporučené produkty

Royal Kashmiri Kahwa Tea

Orientální povzbuzení

155 Kč
-+

SÁČKOVÁ KOLEKCE

Relaxační čaje v nálevových sáčcích

155 Kč
-+

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu