Jste zde

Tradiční indický čaj Masala

Legendy praví, že tradiční kořeněný čaj Masala existoval už v době před několika tisíci lety, kdy tehdejší indičtí mahárádžové popíjeli silný odvar z koření, aby zůstali bdělí během projednávání dvorských záležitostí.

Jak vznikl tradiční indický Masala Chai?

Nápoj, který se kdysi podával na královských dvorech obsahoval pouze koření a ájurvédské byliny a používal se zároveň jako zdravotní nápoj a ájurvédský lék. Teprve až s příchodem Britů, kteří v Indii objevili kouzlo čaje a v roce 1835 založili čajové plantáže v Assámu, začaly být do tradičního čaje masala přidávány lístky černého čaje.

Zpočátku ale nebylo v Indii snadné pití černého čaje zavést, protože byl pro bežné lidi cenově nedostupný. A tak se zrodila cenově dostupnější verze s menším obsahem černého čaje, ale zato obohacená o mléko a cukr, aby chuť zůstala silná a lahodnější. Vynalézaví britští obchodníci pak propagovali takto po britsku uzpůsobený čaj jako lahodný nápoj pro chvilku odpočinku i povzbuzení. S rostoucí oblibou se pak masala chai začal nabízet na nádražích a všech veřejných místech, kde ho prodávaly pouliční prodejci čaje, tzv. chaiwala v malých hliněných nádobkách zvaných kullhars pro chvilku odpočinku v každodenním shonu. Tak vznikl tradiční čaj Masala tak, jak ho známe dnes. 

Co obsahuje pravý Masala Chai?

Tento delikátní kořeněný nápoj se stal jedním z hlavních znaků indické kultury a také hrdostí místních obyvatel, kdy každý region a dokonce i každá rodina má v Indii svou vlastní recepturu čaje Masala, kterou si předává z generaci na generaci. 

Masala znamená směs koření, která se sice často liší, ale téměř vždy obsahuje zázvor, hřebíček, kardamom, muškátový oříšek, černý pepř a skořici. Nejlahodnější je s plnotučným mlékem (doporučujeme bio mléko), které nápoji dodá jemnost. Dalším nezbytným prvkem je cukr, ideálně třtinový. V Indii používají surový třtinový cukr zvaný jaggery, který působí spíše jako med.

Připravte si lahodný MASALA CHAI v porcovaných sáčcích jednoduše doma nebo v kanceláři a nechte se osvěžit stejně tak, jako to dělali maharádžové dávné Indie. V jeho bohatém složení najdete:

  • Assámský černý čaj: osvěžuje mysl, podporuje koncentraci a celkovou bdělost 
  • Zázvorovník lékařský: podporuje vitalitu organismu, dobré trávení a činnost imunitního systému
  • Kardamovník obecný: podporuje dobré trávení
  • Skořicovník cejlonský: působí jako antioxidant a osvěžuje tělo a mysl
  • Hřebíčkovec vonný: podporuje krevní oběh a kardiovaskulární zdraví
  • Pepřovník černý: podporuje činnost dýchací a nervové soustavy
  • Pepřovník dlouhý: povzbuzuje obranyschopnost organismus a podporuje odolnost vůči stresu
  • Muškátovník vonný: podporuje zdravou chuť k jídlu

Zkuste při tom také dva různé způsoby přípravy:

Indický způsob: přiveďte 3/4 šálku vody a 1/4 šálku mléka (250 ml) k varu. Ztlumte na mírný plamen, vložte 2 sáčky čaje a nechte 3-5 min povařit. Po krátkém odstátí přidejte třtinový cukr, sirup nebo med a vychutnejte si lahodný Masala chai. 

Britský způsob: čajový sáček zalijte vroucí vodou (250 ml) a nechte 3-5 min vyluhovat. Přidejte mléko a třtinový cukr, sirup nebo med podle chuti a vychutnejte si lahodný Masala Chai.

Doporučené produkty

Royal India Masala Chai

Ájurvédské osvěžení

Royal India Masala Chai
155 Kč

Royal Kashmiri Kahwa Tea

Orientální povzbuzení

Royal Kashmiri Kahwa Tea
155 Kč

SÁČKOVÁ KOLEKCE

Relaxační čaje v nálevových sáčcích

SÁČKOVÁ KOLEKCE
155 Kč
-+

Přihlášení k odběru ájurvédského žurnálu a novinek

Údaje vyplněné při této registraci zpracováváme dle podmínek zpracovávání osobních údajů. Z odběru novinek se můžete kdykoliv odhlásit kliknutím na tlačítko odhlásit či aktualizovat svá nastavení ve spodní části e-mailu. Více informací o ochraně osobních údajů naleznete na našich stránkách www.everest-ayurveda.cz.