Jste zde

Ájurvédské nutriční elixíry

Ájurvédská medicína rozlišuje sedm tělesných tkání lidského organismu (dhátus), které jsou funkčními a stavebními prvky fyzického těla. Jejich optimální funkce závisí na kvalitě každodenní stravy a správné životosprávě.

V průběhu života dochází k neustálé výživě a regeneraci sedmi tělesných tkání prostřednictvím procesu trávení. Nutriční fáze každé z nich probíhá pět dnů a odehrává se v následujícím pořadí: plazma (rasa), krev (rakta), svalstvo (mámsa), tuk (méda), kosti (asthi), nervový systém (madždžá), esence reprodukčních orgánů (šukra/arthava). Lidský organismus je jako výrobní linka, která zpracovává suroviny přicházející zvenčí ve formě potravy a přeměňuje je takovým způsobem, aby byly využitelné při výstavbě tělesných tkání a regeneraci organismu. Zdraví a vitalita celého organismu proto zcela závisí na správném trávení, zažívání a vstřebávání živin konzumované stravy, které jsou v konečné fázi metabolismu určeny k regeneraci a obnově všech sedmi tělesných tkání lidského organismu (dhátus).

CHYAWANPRASH

Zdraví & imunita

CHYAWANPRASH
195 Kč
-+

RASAPRASH

Výživa & energie

RASAPRASH
169 Kč
-+

RAKTAPRASH

Krev & játra

RAKTAPRASH
169 Kč
-+

MAMSAPRASH

Svalstvo & síla

MAMSAPRASH
169 Kč
-+

MEDAPRASH

Redukce & dieta

MEDAPRASH
169 Kč
-+

ASTHIPRASH

Kosti & klouby

ASTHIPRASH
169 Kč
-+

MAJJAPRASH

Mozek & nervy

MAJJAPRASH
169 Kč
-+

NAYANAPRASH

Oči & zrak

NAYANAPRASH
169 Kč
-+

SHUKRAPRASH

Vitalita & muž

SHUKRAPRASH
169 Kč
-+

ARTHAVAPRASH

Vitalita & žena

ARTHAVAPRASH
169 Kč
-+

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu