Jste zde

Jodha, císařovna Indie

Jodha Bai (1542-1623) vlastním jmémen Hira Kunwari nebo také známá jako Mariam-uz-Zamani byla dcerou rádžpústkého krále Bharmala z Amberu a manželkou třetího mughalského císaře Akbara.

Její sňatek byl uzavřen jako příslib mírového soužití v celé mughalské říší a skutečně významně ovlivnil formování otevřené tolerance císaře Akbara k náboženským a společenským rozdílům mezi muslimi a hinduisty v rámci expandující multietnické říše. Jodha Bai byla všeobecně známá nejen pro svůj vznešený půvab, ale i pro svou moudrost a proto se také stala nejdéle sloužící hinduistickou císařovnou mughalské říše, jejíž funkční období trvalo dlouhých čtyřicet tři let.

Akbarův dvorní ministr a autor jeho biografie Abú'l-Fazl jí popisuje jako krásnou, inteligentní, přívětivou a liberální ženu, která měla na jeho dvoře významné postavení a se kterou se Akbar často radil o důležitých záležitostech. Byla matkou Akbarova nejstaršího žijícího syna Salima, který se stal jeho nástupcem a přijal jako nový císař Mughalské říše jméno Džahángir. Dala vybudovat mnoho zahrad, studní a mešit. Na její počest stojí v Láhauru mešita Mariyam-zamani-begum a její hrobka se nachází poblíž Akbarovy hrobky v Ágře.

Nechte se prodchnout starodávnou orientální vůní vonných tyčinek JODHA BAI napuštěných čistými éterickými oleji z jasmínu, hyacintu, kanangy, geránia, tonkových bobů, santalového dřeva a grapefruitu inspirovanými vznešenou krásou a moudrostí indické císařovny Jodhy Bai. Objevte Attar - orientální vůně královské Indie!

Doporučené produkty

JODHA BAI

Okouzlující vůně jasmínu

JODHA BAI
115 Kč

KARMAVATI

Ušlechtilá vůně myrhy

KARMAVATI
115 Kč

MIRA BAI

Mystická vůně kadidla

MIRA BAI
115 Kč

MUMTAZ MAHAL

Opojná vůně vanilky

MUMTAZ MAHAL
115 Kč

AKBAR

Osvěžující vůně ibiškovce

AKBAR
115 Kč

SHIVAJI

Uklidňující vůně guggulu

SHIVAJI
115 Kč

MAHARANA PRATAP

Povzbuzující vůně bergamotu

MAHARANA PRATAP
115 Kč

Přihlášení k odběru ájurvédského žurnálu a novinek

Údaje vyplněné při této registraci zpracováváme dle podmínek zpracovávání osobních údajů. Z odběru novinek se můžete kdykoliv odhlásit kliknutím na tlačítko odhlásit či aktualizovat svá nastavení ve spodní části e-mailu. Více informací o ochraně osobních údajů naleznete na našich stránkách www.everest-ayurveda.cz.