Jste zde

Royal Kashmiri Kahwa Tea

Orientální povzbuzení

Zelený čaj Kangra & lahodná směs orientálního koření

Oblast Kašmíru byla významnou součástí „Hedvábné stezky“, která zahrnovala obchod s čajem a kořením. Karavany putovaly z Číny přes severní Indii do centrální Asie a dále na Blízký východ. Samotný název kašmírského Kahwa čaje pochází z arabštiny a znamená „voňavý nápoj“, který má povzbuzující účinky jako káva. Za vlády mughalské dynastie v Indii vznikly v Kašmíru skvostné zahrady a paláce, kde se tento nápoj často podával. Proto se kašmírské Kahwě, říká také „Mughalský čaj“.

Celý její příběh si přečtěte v článku:
Kašmírská Kahwa, lahodný čaj z Orientu.

Doplněk stravy

Authentic AyurvedaPodívejte se na přírodní sběr bylin a ruční výrobu čajů v Nepálu

-+
Cena: 155 Kč
včetně DPH

Příprava

Příprava na britský způsob: Zalijte 1 čajový sáček vroucí vodou (250 ml) a nechte 3–5 min vyluhovat. Přidejte třtinový cukr, sirup nebo med podle chuti.

Příprava na indický způsob: Přiveďte k varu 250 ml vody. Ztlumte na mírný plamen, vložte 1–2 čajové sáčky a nechte 3–5 min povařit. Po krátkém odstátí přidejte třtinový cukr, sirup nebo med podle chuti.

Doporučené dávkování

4-5 šálků za den

Užívání

Vychutnejte si lahodný indický Kashmiri Kahwa čaj pohodlně v porcovaném sáčku ať jste kdekoliv.

Užijte si ho na cestách, v práci, ve škole nebo všude tam, kde nemáte možnost si tento osvěžující nápoj připravit klasickým indickým způsobem. 

Složení

zelený čaj Kangra, kardamovník obecný, skořicovník cejlonský, růže stolistá, hřebíčkovec vonný, mandloň obecná, šafrán setý

Hmotnost

30 x 2 g originální certifikované směsi zeleného čaje Kangra a orientálního koření v nálevových sáčcích

Doporučené produkty

Royal India Masala Chai

Ájurvédské osvěžení

155 Kč
-+

SÁČKOVÁ KOLEKCE

Relaxační čaje v nálevových sáčcích

155 Kč
-+

Tam, kde bydlí ájurvéda

Dokumentární film na DVD

Dokumentární film o domově nejstaršího lékařského systému na úpatí Himálaje odhalující nadčasovost vnitřního poznání dávných mudrců Indie

Dokument vás zanese od impozantních štítů Himálaje a každodenního života v jeho údolích, až k posvátným chrámům v Káthmándú a královským palácům v indickém Rádžasthánu. Nechte se přenést do bohatého lůna přírody a vědomostí, které formovaly poznání a kulturu indického subkontinentu.

Více o filmu