Jste zde

Ájurvédský domácí set

Ájurvédský domácí set

Sada ájurvédských přípravků pro domácí zdravotní péči

  • TULSI má příznivý vliv na respirační systém a uvolnění dýchacích cest, přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu
  • GUDUCHI ukliďnuje trávicí ústrojí, působí příznivě při žaludeční podrážděnosti, obnovuje chuť k jídlu a přispívá k harmonickému metabolismu
  • MANJISHTA podporuje imunitu a obranyschopnost organismu, podporuje činnost jater a detoxikaci organismu
  • VARUNA příznivě působí na normální činnost močové soustavy a přispívá k optimální funkci ledvin a vylučovacího ústrojí
  • ASHWAGANDHA příznivě působí na celkové zklidnění, odpočinek a přirozený spánek, přispívá k fyzické i duševní pohodě
  • CHYAWANPRASH posiluje vitalitu organismu, působí jako antioxidant pro omlazování tělesných tkání

          Doplňky stravy

-15 % Cena: 615 Kč
včetně DPH
původní cena 724,-

Složení

Ájurvédský nutriční elixír Chyawanprash: 1 ks, himálajský ájurvédský čaj Tulsi: 1 ks, himálajský ájurvédský čaj Guduchi: 1 ks, himálajský ájurvédský čaj Manjishta: 1 ks, himálajský ájurvédský čaj Varuna: 1 ks, himálajský ájurvédský čaj Ashwagandha: 1 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2–3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžička) 2–3x denně

Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml teplé vody.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.

Země původu: Nepál, Indie

Průvodce ájurvédou

Ájurvéda neboli „nauka o životě“ je označována za matku všech léčebných systémů. Vyvěrá z hlubokého poznání, že lidská bytost je nedělitelný a vzájemně propojený komplex těla, ducha, mysli a životního stylu.

Více o knize